wtorek, 28 sierpnia 2012

Perfekcyjnie ułożone warzywa, ogrodnik, albo coś bardzo nieprzyzwoitego


Czy często zastanawiasz się, jak ułożyć kupione jarzyny, by prezentowały się perfekcyjnie i zachęcająco :-) Jeśli zważasz tylko na to, by ich nie uszkodzić przy wkładaniu do kosza czy lodówki, to znaczy, że brak Ci ambicji i ogłady estetycznej. Mówiąc wprost, nie nadajesz się do kuchni!

Perfekcyjna pani domu potrafi ze swojej kuchni uczynić galerię sztuki!
Spójrz niżej na genialną kompozycję Giuseppe Arcimboldo, ulubieńca cesarzy z dynastii Habsburgów (to chyba o czymś świadczy, prawda). Zainspiruj się tym dziełem. Na jednej misce możesz ułożyć cebulę, czosnek, pietruszkę, rzepę, selera albo ziemniaka. Dodaj grzyby, liście rukuli i mięty. Stworzysz malowniczą kompozycję, piękną i apetyczną.


Giuseppe Arcimboldo, Misa warzyw

 Podziwiaj ją przez chwilę, a potem odwróć głowę o 180 stopni. Oto, co wtedy możesz zobaczyć.
Giuseppe Arcimboldo, Ogrodnik

Poczciwa, uśmiechnięta twarz ogrodnika. Bystre oczy, pulchne policzki, opuchnięty nos, szerokie usta.  Jeśli jesteś pełnoletni/a, to zauważysz podobieństwo kompozycji do pewnych części ciała. Ot taki bonus, dla tych, którzy lubią kontemplować sztukę.
Czy wiesz, kim był Priapus? Wielu sądzi, że Arcimboldo namalował Priapusa.
Ten grecki bożek, syn Afrodyty, związany był z rolnictwem. Opiekował się gospodarskimi zwierzętami, płodami rolnymi, sadami i ogrodami. Niestety pewna przypadłość skazała go na wygnanie ze szkolnych podręczników. Nadmiernie wyostrzał apetyt :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz